Bagolykő Mágustanodához tananyagok

Megkönnyítik a vizsgázást a Bagolykő varázslatos világában


9. óra - A Brit-Ír Kviddics Liga csapatai

Író:

Markovits István

Dátum:

2011.07.21. 18:09

Tantárgy:

Repüléstan


Appleby Arrows

1612-ben alakult észak-angliai csapat. Világoskék talárban játszanak, melyet ezüst nyíl díszít. (Arrows jelentése nyilak.) A klub szurkolói korábban minden sikeres támadás után varázspálcáikból nyilakat lőttek a levegőbe. Ám egy alkalommal az egyik nyíl átfúrta a játékvezető orrát, ezért a szokást a minisztérium betiltotta. Az Arrows régi nagy riválisa a Dimbourne-i Darazsak.  


Ballycastle Bats
Észak-Írország ünnepelt kviddicscsapatát 1371-ben alapították. Eddig huszonhét alkalommal nyertek bajnokságot, így ők a liga történetének második legsikeresebb klubja. A Bats-játékosok fekete kviddicstalárjának mellrészét piros denevér díszíti.  

Caerphilly Catapults
Az 1402-ben alapított walesi klub játékosai keresztben csíkozott, világoszöld-piros talárban játszanak. A Catapults tizennyolcszor nyert bajnoki címet a ligában, 1956-ban pedig az Európa-kupa döntőjében is diadalmaskodtak. Leghíresebb játékosuk, „Durrbele” Dai Llewellyn tragikus halála után megalapították a Durrbele Dai Emlékérmet, amelyet a legizgalmasabb és legvakmerőbb légi mutatványokat bemutató játékos kap a szezon végén.  

Chudley Csúzlik
A Csúzlik 1334-es megalakulásuk óta huszonegy bajnoki címet szereztek, de utoljára 1892-ben vihették haza a kupát, s teljesítményük az elmúlt több mint száz évben nem volt valami fényes. Élénk narancssárga csapattalárjukon két fekete C betű és egy suhanó csúzligolyó látható. Jelmondatukat 1972-ben „Győzni fogunk!”-ról „Fohászkodjunk, és reméljük a legjobbakat!”-ra változtatták.  

Dimbourne-i Darazsak
A Dimbourne-i Darazsak sárga-fekete, keresztben csíkozott talárját darázs képe díszíti. Az 1312-ben alapított csapat tizennyolcszor szerzett bajnoki címet. Nevét a klub állítólag egy meglehetősen csúnya incidens kapcsán vette fel, mely a 17. század közepén, az Appleby Arrows ellen vívott mérkőzésen történt. Az egyik terelő a pálya szélén álló fa ágai között felfedezett egy darázsfészket, s az Arrows fogója felé ütötte azt. A fogó olyan sok darázscsípést szenvedett, hogy abba kellett hagynia a játékot. A dimbourne-iek megnyerték a mérkőzést, s úgy döntöttek, a darazsat választják szerencsét hozó jelképüknek. A Darazsak szurkolói (a „szurkák”) körében hagyomány, hogy hangos zümmögéssel igyekeznek megzavarni a az ellenfél hajtóját a büntetőtámadás elvégzése közben  

Falmouth Falcons
A Falcons-játékosok talárja sötétszürke és fehér, emblémájuk sólyomfejet mintáz. A csapat már az 1414-es alapítástól kezdve a keményjáték híve; ez különösen igaz volt világhírű terelőikre, Kevin és Kari Broadmoorra, akik 1958-tól 1969-ig játszottak a csapatban, s akiket a Varázsjátékok és Mágikus Sportok Főosztálya nem kevesebb, mint tizennégy alkalommal szabott ki eltiltást veszélyes játék miatt. Az egyesület mottója így hangzik: „Győzzünk, de ha nem megy, legalább törjünk be pár fejet!”  

Holyhead Harpies
A Holyhead Harpies igen régi walesi klub (1203-ban alapították). A világ kviddicscsapatai között egyedülálló módon megalakulása óta kizárólag boszorkányok játszanak benne. Kviddicstalárjuk sötétzöld, mellrészét arany karom díszíti.  

Kenmare Kestrels
Az 1291-ben alakult ír egyesületet világszerte népszerűvé tették kabala-leprikónjaik szellemes mutatványai és szurkolóik gyönyörű hárfajátéka. A Kestrels-játékosok smaragdzöldben lépnek pályára. Taláruk mellrészét két, háttal egymás felé fordított K betű ékesíti.  

Montrose Magpies
A Magpies-t 1326-ban alapították, mára a brit-ír liga történetének legsikeresebb csapatának mondhatják magukat: harminckét alkalommal nyerték el a bajnoki címet. Kétszeres Európa-bajnokok, nemzetközi szurkolótáborral büszkélkedhetnek. A Magpies-talár fekete-fehér,elöl és hátul szarka-embléma díszíti.  

Porpicy SC
Az 1163-ban alapított Porpicy SC a liga legrégebben működő csapata. Huszonkétszer nyertek brit-ír bajnokságot, és kétszer Európa Bajnokságot. A Porpicy SC játékosainak tengerészkék talárját a klub jelképe, a két keresztbe tett arany sáslevél ékesíti.  

Pride of Portree
A csapat hazája Skye szigete, ott alapították 1292-ben. A „Pride”-ok, ahogy szurkolóik nevezik őket, mellrészén arany csillaggal díszített bíborszínű talárban játszanak.  

Tutshill Tornados
A Tornados játékosok égszínkék talárjuk mellén és hátán két-két sötétkék T betűt viselnek. Az 1520-ban alapított csapat legnagyobb sikereit a 20. század elején érte el, amikor - brit-ír rekordot döntve – ötször egymás után szereztek bajnoki címet a ligában.  

Wigtown Wanderers
A skót határvidéki klubot 1422-ben alapította egy Walter Parkin nevű varázsló-mészáros hét gyereke. A századok során sok Parkin-ivadék játszott a csapatban, de az alapítók emlékét őrzi a Wigtown Wanderers ezüstszínű hentesbárddal díszített vérvörös kviddicstalárja is.

10. óra - A Magyar Kviddics Liga csapatai

Író:

Markovits István

Dátum:

2011.07.21. 20:48

Tantárgy:

Repüléstan


A Magyar Kviddics Liga jelenlegi csapatai  

Bakonyi Betyárok  
1855-ben alapított csapat. 1925-ben nyertek felvételt a profi liga küzdelmeibe. Jellegzetes, bő fehér betyárruhát viselnek, kék talárral kiegészítve. Meccseik elmaradhatatlan kelléke a karikás ostor, tudni illik, ostorcsattogtatással tüzelik fel magukat és szurkolóikat a mérkőzéseik előtt.   

Budapest Bajnoka  
A fővárost 1925 óta minden szezonban egy csapat képviselheti a Magyar Kviddics Ligában. Budapesten jelenleg nyolc csapat található, hét csapat a városi bajnokságban vesz részt, a győztes pedig osztályozót játszhat a nyolcadik csapattal a ligatagságért. Az osztályozó győztese elnyeri a Budapest Bajnoka címet és a következő szezonban az országos bajnokságban indul. A fővárosi csapatok részletes bemutatására később kerül sor.       

Bükki Bikák
A Bikák 1867-ben alakultak, 1925 óta tagjai a profi bajnokságnak. Zöld talárjuk jobb mellrészét bikafej díszíti. Az első szezonukban nagy meglepetésre rögtön meg is nyerték a bajnokságot, sőt, legközelebb csak 1931-ben avattak új bajnokot. Az évekig tartó egyeduralmat egy új játékszemléletnek köszönhették, a pályát igyekeztek magasságilag is nagymértékben kihasználni. (Erről részletesebben harmadik osztályban lesz szó.) A szurkolók viszont hiába várják a hetedik bajnoki címet, 1930 után csupán néhány dobogós helyezést sikerült a Bikáknak elérniük.     

Hansági Hódok
Talárjuk jobb oldala barna, bal oldala szürke, utóbbi mellrészén hódfog képe található. 1921-ben alapították a csapatot, kifejezetten abból a célból, hogy az új csapatokkal újrainduló bajnokságban részt vehessenek. Rutintalan csapatként sokáig a pofozógép szerepét töltötték be, 1963-ig folyamatosan az utolsó helyen végeztek. A 60-es években viszont tudatos építkezésbe kezdtek, a tehetséges helyi fiatalok mellé leigazoltak néhány tapasztalt, sokat megélt játékost, akikkel együtt már ütőképes gárdát alkottak. 1971-ben, a csapat alapításának 50. évfordulóján már a bajnokságot is megnyerték, azóta többször is ünnepelhettek bajnoki címet. Mind a ma napig igyekeznek felkarolni a fiatal tehetségeket, sok, mára nemzetközi szinten is meghatározóvá vált játékos pályafutása indult a Hódok színeiben.

Hortobágyi Hajdúk
Az 1588-ban alapított csapatban a kezdetekkor kizárólag hajdúk játszhattak. Rekordot jelentő, harmincnégy bajnoki címet szereztek a Magyar Kviddics Ligában. Precíz, fegyelmezett, de ugyanakkor ellentmondást nem tűrő, kemény játékukkal Európában is nevet szereztek maguknak, első magyar csapatként nyertek Európa Bajnokságot 1667-ben. Az 1920-as határváltozások óta sok erdélyi magyar játékos igazolt a Hajdúkba, így az erdélyi kviddicshagyományok továbbvivőjének is tekinthető a csapat.
   
Kunsági Karvalyok
A Kiskunság kviddicsszerető varázslói 1823-ban hozták létre saját csapatukat. 1925-ben felvételt nyertek a Magyar Kviddics Ligába, kilépve ezzel az amatőr státuszból. Világoszöld talárjuk mellrészét ezüst karvalyfej díszíti. A karvalyfej támadóalakzat kifejlesztését nekik köszönhetjük.  Nyolcszoros bajnokok, de a legnagyobb sikerük mégis az amatőr korszakukhoz kötődik, 1908-ban, egy legendássá vált mérkőzésen, hatalmas szenzációt szolgáltatva legyőzték az akkor a világ legjobb csapatának tartott Tutshill Tornados együttesét.    

Öcsödi Ördögök
Nagyon régi klub, 1344-ben alakultak meg. Fekete talárjukon a csapat jelképe, vérvörös ördög egészalakos képe található. Az első magyar együttes, amelynek alapító tagjai között már női játékosok is voltak, sőt azóta is mindig helyet kapott legalább egy boszorkány a csapatban. A XVI-XVIII. századi boszorkányüldözések éppen ezért a megszűnés veszélyével fenyegették a klubot, több játékos is áldozatául esett a vérengzéseknek. Ez idő tájt terjedt el az Ördögökről az a - rosszindulatú ellenfelek által még ma is hangoztatott - pletyka, hogy a feketemágiát is segítségül hívják teljesítményük fokozása érdekében. A pletyka mindenesetre még nem nyert bizonyítást.        

Rettenhetetlen Replabdázók
A klubot 1770-ben alapították, tizenharmadik csapatként felvételt nyertek az akkor szerveződő Magyar Kviddics Ligába. Talárjuk fekete-arany sávos felosztású, a fekete sáv mellrészén suhanó, arany kvaff. A csapatnév a nyelvújítási hullám hatását tükrözi, a nyelvújítók igyekeztek magyar nevet kitalálni az idegen kifejezéseknek, így a kviddicset is replabdára nevezték át. A replabda szó azonban nem honosodott meg a köznyelvben, tulajdonképpen ma már csak a Rettenhetetlen Replabdázók neve őrzi a kifejezést.          

Siófoki Sámánok
A Balaton-parti csapat 1900-ban jött létre, 1925-ben indulhattak először a profi ligában. Talárjukon hét vízszintes, arany-kék hullám váltja egymást. Háromszor nyertek bajnokságot, de mégis az „örök másodikok” ragadványnévvel emlegetik őket, ugyanis a ligában legtöbbször, szám szerint tizennyolc alkalommal végeztek a második helyen. A szurkolóik számára az a legjobban fájó, hogy gyakran csak egy hajszálon múlott az első hely sorsa.        

Somogyi Sólymok
A csapatot 1401-ben alapították, Csurgón. Talárjuk világosbarna, mellrészén arany sólyomfejjel. Fogóik hagyományosan klasszis szintet képviselnek, a cikesz elkapás magyar rekordját is egy egykori Sólyom játékos, a „Száguldó Sólyom”, Supka Ferenc tartja. Már az alapítás óta nagy rivalizálást folytatnak a Tolnai Turulokkal, melyhez az szolgáltat alapot, hogy a két csapat jelképe, a turul és a sólyom könnyen összetéveszthető. Természetesen egyik csapat sem hajlandó lemondani a szimbólum használatáról a másik fél javára. A dolog pikantériája, hogy az alapítás ideje sem lehet döntő a vitában, hiszen a Tolnai Turulokat szintén 1401-ben, a Sólymokkal nagyjából egy időben alapították.       

Tolnai Turulok
A tolnai székhelyű csapat talárja egyszínű, vörös, fekete turul képével ékesítve. Az ősmagyar hagyományok nagy tisztelői, csak ők a lovat seprűre cserélték. A Tolnai Turulok játékosai híresek nagyfokú seprűbiztosságukról, elképesztő manőverekre és trükkökre képesek, a kvaff seprűvel való továbbításának úttörői. Nevükhöz kötődik egy akrobatikus mozdulatsor, az úgynevezett huszárugrás kifejlesztése, mely során két játékos a levegőben seprűt cserél.        

Vasi Vitézek
A török korszak nem kedvezett a kviddics magyarországi fejlődésének, de 1532-ben, Kőszeg sikeres védelme után, a diadalittas hangulatban, a vár megvédésében résztvevő mágusok megalapították a Vasi Vitézek csapatát. Világoskék talárjukat elöl és hátul szürke torony stilizált képe díszíti. Legendás őrzőjük, Vidos Gyula – aki az 1950-es, 60-as években a válogatottnak is alapembere volt – tartja az egy szezonban kapott legkevesebb gól rekordját. A Vitézek huszonkétszer nyertek bajnokságot, háromszor Európa Bajnokságot, utóbbinak köszönhetően nemzetközi szinten a legeredményesebb magyar csapatnak számítanak.            

Visegrádi Viperák  
Magyarországon a XIV. században jelent meg a kviddics, az első magyar klub, a Visegrádi Viperák 1316-ban alakult meg. Talárjuk méregzöld, hét ezüst viperafog található rajta. 1328 húsvétján megrendezték a Visegrádi Ünnepi Tornát, amelyre a lengyel Grodzisk Goblins és a cseh Brno Boomslangs együttesét hívták meg, ez volt a világon az első nemzetközi szintű kviddics megmérettetés. A tornát később is rendszeresen, három évente megrendezték, egészen az Európa Bajnokság elindulásáig. A Viperák bajnoki címeinek száma huszonkilenc, e tekintetben a második legeredményesebb csapatnak számítanak. Az Európa Bajnokságot is megnyerték két alkalommal, ráadásul egymás után, 1751-ben és 1754-ben, így az első olyan együttes lettek, amelynek a sorozatban sikerült megvédenie címét.       


A Magyar Kviddics Liga egykori csapatai  

Dévai Denevérek
Az erdélyi csapatot 1420-ban alapították. Talárjuk fekete-fehér-fekete sávos, a középső sávban vérszívó denevér képe található. A többi erdélyi klubhoz képest szerényebb sikereket értek el, de több kiváló játékost is adtak a magyar kviddicsnek. Közülük is Kemény Farkas, hajtó nevét kell megemlíteni, aki az első Világkupán győztes erdélyi válogatott csapatkapitánya volt. Legemlékezetesebb megmozdulását a legendásan brutális döntőben hajtotta végre, amikor talárja alól váratlanul száz vérszívó denevért szabadított az ellenfélre. Jelenleg amatőr keretek között működik a klub, a Román Kviddics Szövetség nem vette fel a Denevéreket a profi liga csapatai közé.       

Kolozsvári Kviddics Kör
Erdély büszkesége, a kétszeres Európa-bajnok, huszonnyolcszoros Magyar Kviddics Liga győztes klub. Nagyon érzékenyen érintette a magyar kviddicsezést az 1332-ben alapított csapat határon túlra kerülése, hiszen előtte a magyar válogatott sohasem állt ki úgy, hogy legalább egy kolozsvári játékos ne legyen a kezdőjében. A román bajnokságban is az élklubok közé tartoznak, tizenegyszer ünnepelhettek román bajnoki címet. Mindezt ráadásul úgy sikerült elérniük, hogy magyar gyökereikhez mindvégig hűek maradtak. Bézs színű talárjukat babérkoszorúval körülvett három K betű díszíti.         

Lándoki Lovagok
Egy keresztes lovagrend, a Szent Sír Lovagrend néhány tagja a jeruzsálemi latin királyság 1291-es felbomlása után nem sokkal, 1313-ban a Felvidékre, Lándokra került. Közöttük volt az angol származású varázsló, Gareth Rawley, aki meghonosította a kviddicsezést a környéken. A játék népszerűsége Rawley halála után nem lankadt, sőt 1378-ban a helyiek csapatot is alapítottak, Lándoki Lovagok néven. A Lovagok talárja élénk piros, melyen ezüst karddal átszúrt ezüst R betű állít emléket Rawley lovagnak. Többszörös magyar bajnokok, jelenleg a szlovák bajnokságban képviseltetik magukat.
           
Máramaros Mágusai  
A Máramarosi-havasok vidéke ideális terepnek bizonyult a kviddicsezéshez, a játék terjedésével párhuzamosan több kisebb csapat alakult a környéken, melyek végül 1391-ben Máramaros Mágusai néven egyesültek. Talárjuk sötétkék, melyen négy vízszintes ezüst csík található. A történelmi Magyarország felbontása után Máramaros vármegyén két ország osztozott, így a csapat létezése is ellehetetlenült. Jelenleg a Máramarosi-havasok vidékén székel ukrán és román bajnokságban játszó klub is, de a Mágusokhoz nem kötődnek, így sajnos kijelenthetjük, hogy a kviddics szegényebb lett egy nagy múltú csapattal.  

Pöstyéni Pörölyök
Felvidéki klub, 1353-ban alakultak meg. Új szemléletet hoztak a terelőjátékba, a gurkó terelők egymás közti továbbításával. Talárjuk lila, melyet függőlegesen sárga csík oszt ketté, a jobb oldalon sárga pöröly képe látható. Az alapítók azért választották jelképnek ezt a kalapácshoz hasonló, súlyos kovács szerszámot, mert ezáltal is jelezni kívánták, hogy nem kegyelmeznek az ellenfélnek. Nem is kegyelmeztek, sem a magyar bajnokság, sem később a csehszlovák bajnokság tagjaként, egészen 1952-ig, amikor is a Csehszlovák Szövetség bundavádak miatt megfosztotta őket a ligatagságtól, ezáltal a csapat gyors megszűnését eredményezve.

Szélvész Székelyek
A klub alapításának dátuma 1337. Égszínkék talárjukon vízszintes arany csík választja el a Nap és a Hold szimbólumot. A magyar bajnoki címek számát tekintve a legeredményesebb erdélyi csapatnak számítanak, 25-ször nyertek bajnokságot. Az Európa Bajnokságokon is többször megméretethették magukat, de a végső sikerig egyszer sem jutottak el. Jelenleg a Román Kviddics Liga kötelékében játszanak, a hagyományokhoz azonban erősen ragaszkodnak, kizárólag magyar nemzetiségű játékosok alkotják a keretet.      

11. óra - Fővárosi kviddicsklubok

Író:

Markovits István

Dátum:

2011.07.26. 21:06

Tantárgy:

Repüléstan



Meglepő lehet, de 1920 előtt Budapest egyáltalán nem számított a kviddics központjának, csak amatőr csapatai voltak a fővárosnak. Számos csapatunk határon túlra kerülése miatt, azonban lehetőségük nyílt az amatőr csapatoknak bekerülni a profik közé. A Kviddics Felügyeleti Hivatal úgy döntött, hogy a budapesti székhelyű klubok közül csak egy indulhat a profi ligában, de magát a profi státuszt többen is megkaphatják. Nyolc csapat felelt meg a feltételeknek, az ő részvételükkel írták ki a Budapest Bajnokságot, a győztes pedig bekerült az újjászerveződő Magyar Kviddics Liga tizenhárom csapata közé. A ligatagságot minden évben meg kell védeni, a Budapest Bajnokság győztese megküzd az előző idényben ligatag fővárosi klubbal. Így mindenki számára adott a lehetőség, hogy akár az országos bajnokságban is megméretethesse magát. Nézzük is meg a nyolc fővárosi csapatot!       


Aquincumi Acromantulák
Óbudán, az egykori római kori Aquincumban alapított csapat. Jelképük az acromantula, mivel a legenda szerint Aquincum varázslói annak idején ezekkel a lényekkel őriztették mesés kincseiket. Az idők során mindig akadt egy-két elszánt máguskalandor, akik megpróbáltak a kincs nyomára bukkanni, mindezidáig sikertelenül. Az egyik ilyen pórul járt kalandor, Gécz Benő vágott bele a kviddicscsapat szervezésébe 1857-ben. A sportban több sikerrel járt, az óbudaiakat rövidesen már a legjobb amatőr csapatok között tartották számon. 1924-ben meg is nyerték az első Budapest Bajnokságot, majd 8 éven át megőrizték a ligatagságot, igaz egyszer sem végeztek az ötödik helynél előrébb. Azóta többször is ismét feljutottak, de legfeljebb két-három évre ragadtak meg az országos bajnokságban.    

Csepeli Csibészek
Nevük ellenére ez idáig nem sokat vizet zavartak, egyszer sem sikerült feljutniuk az országos bajnokságba, ötször is az osztályozón buktak el. A profi státusz ellenére is inkább lelkes amatőröknek titulálnám őket, akiket sokkal inkább a szórakozás, semmint az eredmények motiválnak. Ez nem hangzik rosszul, de emiatt többször is felvetődött, hogy a Csibészek helyett más csapat kapjon profi státuszt, azonban ekkor mindig megrázták magukat és elhallgattatták a károgókat.      

Ferencvárosi Főnixek
A legeredményesebb fővárosi csapatok közé tartoznak, ők szerepelhettek a legtöbbször az országos bajnokságban, hat alkalommal meg is nyerték azt. Velük történt meg, hogy abszurd módon az egyik bajnoki címűk után elvesztették az osztályozót az Újpesti Unikornisokkal szemben, így címvédő létére nem indulhattak az országos ligában. Az Unikornisokkal azóta legendássá vált a rivalizálásuk, a két csapat örökrangadóját fokozott biztonsági intézkedések közepette rendezik meg.   

Istenhegyi Ifjak
A budai illetőségű csapat egy érdekes esemény okán alakult meg.  1847-ben a budai hegyvidék német földrajzi neveinek (hegyek, völgyek, városrészek nevei) magyarosítását kihirdető ünnepi esemény, az úgy nevezett Dűlőkeresztelő során az addigi Raitzenköpfl-t Istenhegyre nevezték át. Jó néhány fiatal varázsló is lelkes támogatója volt a mozgalomnak, és hogy a köztudatban minél jobban megragadjon a magyar elnevezés, megalapították az Istenhegyi Ifjak kviddicsklubot. Az országos bajnokságban többször részt vehettek, legjobb eredményük a harmadik hely, amit kétszer is elértek.      

Magyar Mennydörgők
A Magyar Mennydörgő nem csak sárkányt, hanem 1909 óta kviddicscsapatot is jelenthet. Még hozzá egy kiváló, kilencszeres országos bajnok, Európa Bajnokság elődöntős csapatot. A fővárosi csapatok közül a legtöbb bajnoki címmel rendelkeznek, és eddig ők jutottak a legmesszebbre a nemzetközi kupában, a legjobb négy közé az Európa Bajnokságon. Itt egyébként csak a későbbi győztes Vratsa Vultures nevű bolgár csapat tudta megállítani őket, egy kiélezett mérkőzésen.    

Szigeti Szirének
A Holyhead Harpies mintájára alakult meg a csapat 1921-ben, azaz kizárólag boszorkányok játszhatnak náluk. A profi státuszért erősen lobbiztak a nők egyenjogúságáért küzdő mozgalmak, és végül is sikerrel jártak, a három évvel korábban alapított csapat bekerült a Budapest Bajnokságba. Az országos bajnokságra sem kellett sokat várniuk, 1933-ban megtörték az Acromantulák egyeduralmát és négy szezonon át megtartották a ligatagságot. Legközelebb a 70-es évek végén, majd a 90-es évek elején kerültek fel az országos bajnokságba egyaránt három-három szezon erejéig, sőt 1992-ben hatalmas meglepetésre megszerezték történetük első országos bajnoki címét. A klub akkori csapatkapitányát, Bornemissza Korina, hajtót a szakemberek egyöntetűen a valaha volt legjobb magyar női játékosnak tartják.     

Újpesti Unikornisok
Országos bajnoki címek számát tekintve a második legeredményesebb fővárosi klub, hét alkalommal nyerték meg a Magyar Kviddics Liga küzdelmeit. Mégis egy negatív rekordot emlegetnek fel gyakran a csapat kapcsán, ugyanis velük esett meg az a szégyen, igaz abszolút újoncként, hogy 1948-ban győzelem nélkül végeztek az országos bajnokág utolsó helyén. Néhány évvel később meg megverték a bajnoki címvédő Főnixeket az osztályozón. Ez a kettőség általában is jellemzi a csapatot, hullámzó a teljesítményük. A szurkolóknak gyakran az idegeikre megy ez a kiszámíthatatlanság, és sajnos idegességüket nem egyszer vandál módjára vezetik le.     

Városi Vagányok
A klubnak nincs veretes eredménylistája, de az irodalomtörténetbe már beírták magukat. A 70-es években történt, hogy osztályozót játszhattak a Szirénekkel a ligatagságért. A Vagányok őrzője, Pallér Levente pedig pont a Szirének hajtójába, Körmöcz Brigittába volt reménytelenül belezúgva. Szeretett volna imponálni a lánynak, ezért hogy finoman fogalmazzak, nem adott ki mindent magából a pályán, csapata el is szenvedte az osztályozók történetének legnagyobb vereségét. A turpisság gyorsan kiderült, Pallért bundázás gyanújával hatósági eljárás alá vonták. Mi lett a sorsa, és vajon sikerült-e elnyernie Brigitta szívét? Kideríthetik, ha elolvassák Szentkuthy Abigél: Légből kapott szerelem című, nagysikerű romantikus regényét.        
 

/2012. jan. 28./



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 10
Tegnapi: 13
Heti: 83
Havi: 409
Össz.: 87 389

Látogatottság növelés
Oldal: Repüléstan - 1.évfolyam 2/2
Bagolykő Mágustanodához tananyagok - © 2008 - 2024 - bktananyag.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »