Bagolykő Mágustanodához tananyagok

Megkönnyítik a vizsgázást a Bagolykő varázslatos világában

1. óra - Lapifors

Író: Antonie Holden
Dátum: 2013.08.09. 20:16
Tantárgy: Átváltoztatástan

 

A mai órán egy olyan különleges varázslattal fogunk megismerkedni, ami minden bizonnyal szerepelni fog majd az RBF vizsgákon, a távoli jövőben. 
 
Azért mondom, hogy ez a varázslat különleges, mert csak egy bizonyos céltárgyra fog hatni az a verzió, amit mi tanulunk és gyakorlunk idén. Erről majd még lesz szó.
A varázslat lényege, hogy egy bizonyos anyagból készült nyúl formájú szobrot tudunk átmenetileg, egy bizonyos időn keresztül  élővé változtatni és irányítani.
Ez a varázslat nagyon hasznos és előkészíti a negyedik évfolyamos tanulmányainkat. Éppen ezért, ez a feladat rendkívül nehéz lesz és nagy odafigyelést igényel. 
A varázsige: Lapifors!   
A transzformáció maga természetesen összetett, ellentétben a varázsigével, ami egyszerű varázsige.
Természetesen a varázsige itt is olyan, hogy ki lehet következtetni azt, hogy  a varázsige mivel lesz kapcsolatban, hiszen a latin lepus szó nyulat jelent magyarul.  
 
Annyit kell érteni az óra elején elhangzottak alatt, hogy ugyan a varázsige alkalmas arra, hogy másik élőlényt (embert és állatot egyaránt) nyúllá változtassunk vele, arra nem alkalmas, hogy a speciális nyúlszobrokon kívül más tárgyat is nyúllá változtasson. Így tehát nem lehet a padot, a tankönyvünket, a pennánkat nyúllá változtatni a varázsigével. Ugyanígy nem lehet semmilyen növényt sem átváltoztatni vele. 
 
A képlet a következő: 
 
t1 => v1 
 
A t1 jelen esetben az élettelen tárgyat jelöli, ami ugye nem más, mint a speciális nyúlszobor,  a v1 pedig az élőlényt, amivé válik a tárgyunk. 
 
Ezt a varázslatot valószínűleg a középkorban használták először és akkor is fejlesztették ki. Nem tudjuk pontosan, hogy mikor és hol, de az biztos, hogy az 1500-as évek végén már vannak feljegyzések arról, hogy ha Európa-szerte nem is, de Közép-Európában már használták. 
Hazánkban az első írásos feljegyzés arról, hogy egy varázsló ezt a transzformációt használta volna, 1601-ből származik.   
 
Ami még fontos, hogy a szobrokat Subarondo-szobroknak nevezzük hivatalosan, mivel egy H. Subarondo nevű ember volt az, aki ezeket a szobrokat elkészítette. Előtte csak arról szólnak feljegyzések, hogy embereken és/vagy állatokon használják őket. Ezen szobrok létrehozása óriási mérföldkő az élettelenből élőlénnyé való transzformálás terén. 
 
 
 

2. óra - Draconifors

Író: Antonie Holden
Dátum: 2013.08.09. 20:29
Tantárgy: Átváltoztatástan

Sziasztok!
 
A mai órán folytatjuk azt, amit az előző órán a Lapifors varázslattal már elkezdtünk. Azonban a mai anyag sokkal nehezebb lesz, de az elméleti rész nagyban megegyezik az előző óra elméletével. 
Ma a Draconifors-transzformációt fogjuk végrehajtani. Ahogy ez a nevéből is következik, a sárkányokkal lesz kapcsolatban. Ugye, milyen sok mindent elárul már maga a varázslat neve is? Hiszen latinul a sárkány nem más mint a draconem avagy draco
 
Természetesen ez a varázslat is minden bizonnyal szerepelni fog az RBF vizsgájukon, szóval nem árt elsajátítani készségszinten a transzformációt. 
 
Ezt a varázslatot is speciális szobrokon fogjuk végrehajtani, mivel a transzformáció nem alkalmas arra, hogy más tárgyakat átváltoztassanak vele sárkánnyá, csakúgy, mint a Lapifors varázslat esetében. Viszont ellenben a Lapifors varázslattal, ez a transzformáció nem alkalmas arra, hogy bármilyen élőlényt, tehát sem embert, sem állatot, sem növényt sárkánnyá változtasson. 
 
Még két nagyon fontos dolgot szeretnék elmondani! Az első, többekben felmerülhetett már a kérdés, hogy ha csak szobrokon lehet használni, miért tanuljuk és hol fogjuk használni? A válasz: azért tanuljuk, mert jövőre az élőlényből élőlénnyé transzformálást tanuljuk majd, így ez az első lépés afelé. Lépcsőzetesen haladunk és így is van felépítve a tanterv, hiszen tavaly élettelenből élettelent varázsoltunk, idén élettelenből élőt transzformálunk, jövőre pedig, mint már említettem élőből élőt fogunk átalakítani. 
 
A másik válaszom erre, hogy valóban nem tudják a mindennapokban használni a varázslatot, mindenféle kis apróságon, ellenben számtalan boltban lehet kapni kis szobrokat, amikre hat a varázslat, így akár otthon, akár az iskolában tudják használni az itt megtanult varázslatot. Természetesen sokféle minőségű szobor létezik, de még a legolcsóbb is eltart jó ideig.
 
Azt is hozzá kell tennem, csak akkora lesz a sárkány, mint amekkora a szobor, amit átváltoztatunk, szóval itt igenis a méret a lényeg. Ezek a sárkányok is irányíthatóak lesznek egy bizonyos ideig, a varázslatot végrehajtó személy által. Azt azonban fontos megjegyezni, hogy könnyen lehet velük sérülést okozni, így csak óvatosan.
 
A transzformáció összetett, a varázsige itt is egyszerű. Valószínűsíthetően ezt is a középkorban fejleszthették ki, pontos évszám ismeretlen, de a XVIII. század elejéről sok feljegyzésünk van már, tehát Európában ekkor már használták.  
 
És  legfontosabb, a varázsige: Draconifors
 
 

3. óra - Avifors

Író: Antonie Holden
Dátum: 2013.08.09. 20:59
Tantárgy: Átváltoztatástan

Üdvözlök Mindenkit! 
 
Gondolom sejthető, hogy mivel fogunk továbbhaladni. Eddig mind olyan varázslatokat néztünk, ahol egy speciális kiindulási tárgyat kellett használnunk a transzformációhoz.  Ma egy lépéssel továbbmegyünk és eljutunk majd oda, hogy nem lesz szükségünk semmilyen speciális kiindulási tárgyra, mint az előző két varázslat esetében. 
 
A mai órán az Avifors-transzformációval ismerkedünk meg. Már a varázslat neve is sejteti, hogy mivel fogunk foglalkozni, hiszen benne van az avis szó, ami latinul madarat jelent. 
 
Ehhez a varázslathoz, mint már említettem nincs szükség semmilyen speciális eszközre, hanem jó bármilyen kisebb tárgy is, mint például a penna, egy zsebkendő vagy egy tintásüveg. Nagyobb tárgyak esetén ne használják ezt a varázslatot, mert veszélyes eredménye is lehet. 
Ha a transzformáció sikeres a kiindulási tárgy egy kék tollazatú madárrá fog változni, -igen, minden esetben kék tollazatúvá-, amit nem fogunk tudni irányítani, ellentétben a nyulakkal és sárkányokkal. természetesen lehet más varázslattal irányításunk alá vonni őket, de ez nem része az alaptranszformációnak.
 
A transzformáció itt is összetett és a varázsige szintén egyszerű.
A képlete: t1 => v1.
A varázsige pedig nem más, mint az Avifors!   
 
Hangsúlyoznom kell, hogy ez már a második lépcsője az idei tananyagunknak, így kellőképpen nehéz is. Viszont ezek olyan alapok, amiket muszáj elsajátítaniuk!
 
Még pár szót arról, hogy a varázslat hátteréről. 1878-ban lett hitelesítve és regisztrálva, Angliában. Biztos vagyok benne, hogy előtte is használtak már olyan átváltoztatást, ami madárra változtat valamit, de senki nem nyújtotta be szabadalmaztatni és regisztráltatni, így ezért kapcsoljuk ide R. Calnwood nevét!   
 
 
Avifors
 

4. óra - Vermiculus

Író: Antonie Holden
Dátum: 2013.08.09. 21:43
Tantárgy: Átváltoztatástan

Sziasztok! 
 
Szintén továbblépünk egy szintet, hiszen ez a mai varázslat igen nehéz lesz, de higgyétek el, megéri megtanulni. Természetesen ez is egy olyan transzformáció, ami biztosan szerepelni fog az RBF vizsgán és az év végi vizsga gyakorlati részén is.     
 
A lényeg, hogy most élettelen tárgyakat fogunk átváltoztatni kicsi, apró férgekké. Az a változás, hogy itt már nem csak apró tárgyakat, mint például a penna, hanem ennél nagyobbakat is, akár egy ív pergament is át tudunk változtatni vele. Ettől függetlenül mi csak apróbb tárgyakon fogunk gyakorolni.   
 
Maga a transzformáció összetett és a varázsige itt is egyszerű, mint eddig minden esetben. 
A varázsige pedig nem más, mint a következő: Vermiculus!
A varázslathoz tartozó pálcamozdulat egy egyszerű intés a céltárgy irányába. 
 
Természetesen a képlet is ugyanaz, amit eddig használtunk, hiszen élettelenből itt is élő lesz.
 
t1 => v1 
 
Az általunk létrehozott apró kis hernyókat, férgeket nem tudjuk majd irányítani, mint az első két transzformáció estében az apró nyulakat és sárkányokat.
Mind  a varázsigében, mind transzformáció nevében a benne van a vermis szó, ami latinul azt jelenti, hogy féreg. Fontos megjegyeznünk, hiszen az elméleti részen a vizsgán nagy valószínűséggel szerepelni fog valamilyen ezzel kapcsolatos kérdés. 
 
Annyit érdemes még tudni, hogy ezt a transzformációt alkalmazhatjuk majd jövőre élőlényeken is, de természetesen csak a kisebb, alacsony rendszertani kategóriába tartozó állatokon és varázslatos bestiákon. 
 
Ezt is régen használták már, vannak feljegyzések a 17. századból is, hogy Angliában és a kontinensen is használták már.  
 
                               
 
Vermiculus
 

5. óra - Pullus

Író: Antonie Holden
Dátum: 2013.08.10. 10:02
Tantárgy: Átváltoztatástan

Sziasztok!
 
A mai órán elérkeztünk az idei legnehezebb anyaghoz, hiszen ehhez a varázslathoz nemcsak, hogy nem lesz szükség speciális kiindulási tárgyra, de a kiindulási tárgy mérete is jelentősen megnagyobbodik az előzőkhöz képest.  
 
Ez pedig nem más, mint a Pullus-transzformáció. Megint belemennék egy kicsit a varázslat etimológiájába, hiszen a pullum szó nem mást jelent latinul, mint csirkét. 
Természetesen a kiindulási tárgy olyan csirkévé fog változni, ami  ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint azok a csirkék, amik a tojásól keltek ki. A varázslat nagyon hosszú ideig tart és nagyon nagy odafigyelést igényel. 
 
Amit fontos tudnunk, hogy a varázsige nem más, mint a Pullus!  
A pálcamozdulat egy vízszintes vonás a transzformálni kívánt tárgy felett. 
A varázsige egyszerű, a transzformáció összetett.
 
Ennek a transzformációnak viszont mát le tudom írni nektek a gyakorlati hasznát, hiszen  gondoljatok bele, hogy egy egyszerű fatörzsből egy olyan csirkét tudtok varázsolni, aminek a húsa ehető és még haszonállatnak is jó, hiszen tojást is tojik. Természetesen csak akkor, ha nem rontjuk el a transzformációt.
 
Ezért is van az, hogy a varázslatot sokkal előbb használták már, mint a középkor közepe illetve vége. Már egy 1105. évi feljegyzésben is találkozunk azzal, hogy ezt a varázslatot használták. Amit még fontos megjegyeznünk, hogy a feljegyző magyar volt. Bizonyos P. E. Tudom, ebből honnan tudnánk megállapítani, hogy magyar volt?  Onnan, hogy ez a P. E. nagyon sok feljegyzést hagyott hátra és ezekben mind korabeli magyar városokat és nemeseket említ meg, továbbá az egyik nemesi család sarjának vallja magát.

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 14
Tegnapi: 29
Heti: 60
Havi: 386
Össz.: 87 366

Látogatottság növelés
Oldal: Átváltoztatástan - 3. évfolyam
Bagolykő Mágustanodához tananyagok - © 2008 - 2024 - bktananyag.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »