Bagolykő Mágustanodához tananyagok

Megkönnyítik a vizsgázást a Bagolykő varázslatos világában

Mi is az az Átváltoztatástan?

Író: Alexandra Rachel Hanna Flaviu
Dátum: 2010.04.09. 15:59
Tantárgy: Átváltoztatástan

 

Fogalma: Az átváltoztatástan nem más, mint mikor egy állaton, tárgyon, vagy önmagunkon teljes- vagy részleges változtatásokat hajtunk végre.
Ehhez a művelethez elengedhetetlen a varázsige és a pálcamozdulat egységes, hibátlan használata, hiszen egyetlen apró tévedés is az életünkbe kerülhet.

Hibás átváltoztatásnál előfordulhat, hogy a mű:
- Félkész lesz
           
Pl. Egy asztalt próbál csirkévé változtatni.
1. Eset: A csirke toll nélkül jelenik meg és faforgácsot köp fel.
2. eset: A csirke húsa fa alapú lesz.

             - Teljesen elrontott         
 
Itt fennáll a veszélye, hogy az iránytárgy felrobban, füstölni kezd, savas lyukat éget az asztallapba, felforrósodik ezáltal égési sérüléseket okozva a változtatónak.

Éppen ezért, olyan varázsigékkel, melyekkel még nem ismerkedtek meg tanóra keretein belül és nem gyakorolták szakértővel a használatukat ne kísérletezgessenek felesleges sérüléseket és esetlegesen halált okozva maguknak!  

Az átváltozás szakaszai:

1, Az iránytárgy a céltárgy színeit ölti magára.
2, Felveszi a céltárgy méreteit
3, Felveszi a céltárgy alakját
4. Az átváltozás befejeződik, a kívánt végeredménnyel.

Hibás változtatás esetén:    
      
- Létrejön a céltárgy, ám az iránytárgy egy részét magával hordozza. (pl. ékszertartó dobozka egérfarokkal vagy papagájtollakkal)            
- Az egész iránytárgy megsemmisül, az eredményekről korbábban már olvashattak. Minden esetben kérdezzenek, kérdezni nem bűn!
 

1. óra - Színváltó varázslatok

Író: Antonie Holden
Dátum: 2011.10.27. 16:50
Tantárgy: Átváltoztatástan

Az első témánk a színváltó varázslatok. 
 
Ha azt szeretnénk, hogy valaminek a színe más legyen, megváltozzon, akkor ezek a varázslatok tökéletesen alkalmasak a célra. Mi ennek a gyakorlati haszna? A színek megváltoztatásával a régi, megunt, teszem azt, ruháinkat, varázsolhatjuk más színekre, de szobánkat is átszínezhetjük –átfesthetjük- vele. 
 
A színváltoztatás az átváltoztatástan egyik legegyszerűbb varázslata, mivel: élő- és élettelen tárgyaknál is egyaránt ugyanolyan nehézségű a varázslat végrehajtása.
 
A színek latin neveinek ismerete kiváltképp fontos, ezt betéve tudniuk kell! Ez képzi a varázslat alapját. 
 
Akkor tehát az alapszínek: 
 
Fehér albus 
Fekete ater 
Kék caeroleus 
Sárga flavus 
Zöld: viridis 
Piros : ruber
Barna brunnea 
 
A varázslat képzése: Coloris mutatio + latin szín. 
A pálcamozdulat egyszerű, rá  kell mutatni az adott tárgyra vagy élőlényre. Ne bökjük meg vele az élőlényt és/vagy tárgyat. 
 
A varázslat egy egyszerű varázslat, míg a varázsige összetett. Ez azt jelenti, hogy a varázsige több tagból áll. Jelen esetben két tagból. Az első maga a varázsige "törzse", a Coloris mutatio, a másik tagja pedig a szín latinul. 
 
Ohh… a végére maradt… A varázsigét 1432-ben egy Amarello Restuat nevű, angolszász mágus találta fel. A varázslat eleinte tökéletlen volt, mert csak bizonyos területeket színezett át. Ezt 1751-ben egy szintén angolszász mágus, L. K. Arraxis módosította, és tökéletesítette.  Ennyit mára.
 

2. óra - Fénynövelés, csökkentés

Író: Antonie Holden
Dátum: 2011.10.27. 16:54
Tantárgy: Átváltoztatástan

Sziasztok! A mai óra anyaga, a láthatósági transzformációk körébe tartozik. Ezek nem összekeverendők az eltüntető bűbájokkal… 
 Itt nem is fényt teremtünk, mint a Lumos varázsigével, nem tüzet gyújtunk, nem fényt varázsolunk elő, hanem a már meglévő fényt erősítjük és/vagy csökkentjük. 
 
Ezért semmiképpen nem teremtünk. Nos, a fény csökkentése alkalmas lehet, ha el akarunk rejtőzni valami vagy valaki elől, ha zavar minket az erős fény, ha a látási viszonyokon akarunk javítani, rontani.
 
A varázslat igen egyszerű.  Reductalux
 
Közben a pálcával suhintunk, majd az adott tárgy felé bökünk. 
Mind a varázslat, mind a varázsige egyszerű. 
 
Kis elmélet. Ez a varázslat sokéig csak elméleti tézis volt, hiszen sokan nem is foglalkoztak ezzel. 
Minek, ha tudunk fényt teremteni is? Elméletben tudták a régiek, hogy létezik, de kimutatni, csak 1942-ben (igen, ilyen későn) mutatta ki egy német (mugli származású, 51 éves) professzor, Karl Schwimmer. 
Karl Braunschweig-ben született, 1891-ben. Mivel sem édesapja, sem édesanyja nem volt varázsló, így a képességeit is viszonylag későn, 15 éves korában fedezte csak fel. Későn iratkozott be varázslóiskolába, de amint megtette hihetetlen sikereket és több díjat is magáénak tudhatott már iskolás korában. Miután végzett, kutatóként kezdett el dolgozni a mugli világban, itt is jelentős sikereket ért el az optikai kutatások terén. Ezzel megalapozta anyagi helyzetét és 39 éves korár teljesen a mágiával való kísérletezésnek szentelhette az életét. 
Az optikai mágia terén alkotott maradandót. Ezzel könyvének címe: Magisto Lux, melyet 1952-ben, halála előtt egy évvel publikált. Könyve alapul szolgál sok mai kutatásnak is és ismerete elengedhetetlen azok számára is akik ÁVT-nal szeretnének foglalkozni a továbbtanulás során.    

 
A következőkben sem fényt növelünk, helyesen: a fény szintjét növeljük.  
Ennek varázsigéje is egyszerű és maga a varázslat is egyszerű. 
 
Augmentulux
 
A pálcamozdulat egyszerű kis vízszintes vonal leírása a levegőben, majd két kör. 
Gyakorlati haszna ennek is sok van, mint már említettem a fényviszonyokon való javítás a legfontosabb.
 

3. óra - Emberi hangok erősítése és halkítása

Író: Antonie Holden
Dátum: 2011.10.27. 17:12
Tantárgy: Átváltoztatástan

Üdvözöllek Titeket!   
 
Gyertek beljebb, foglaljatok helyet.
 
Nos, akkor ma egy kicsit érintjük a bűbájtan témakört. Ugyanis a hangtranszformációkról lesz szó. Először is, itt két dologra gondolok. 
Itt nem a hangszálakat fogjuk átváltoztatni, mivel az egy nagyon magas szintű szaktudást igénylő transzformáció, hanem a kijövő hang erősségét növeljük meg illetve csökkentjük le. 
 
Az első a hangerő növelésének varázslata lesz.
Ez egy egyszerű transzformáció, a varázsige is egyszerű. A pálcamozdulat mindössze annyi, hogy a pálcát a torkotoknak szegezitek és ezután kimondjátok a varázsigét, ami így hangzik: Sonorus! 
Ennek számtalan gyakorlati haszna van, nem kell a hangunkat felerősítő segédeszközt (a mugliknál ezt "mikrofonnak" nevezik) használnunk, egyszerre sokkal több emberhez jut el a hangunk és legutolsó sorban nem egy hihetetlenül bonyolult hangszál transzformációt hajtunk végre, hanem egy egyszerű kis varázslatot. 
  
A második varázsige így hangzik: Mutatio! 
 
Ez a varázsige szolgál a hangunk halkítására. Nem összekeverendő a Silencio varázsigével, ami elnémítja a delikvenst. Ez csak lehalkítja a hangunkat. 
 
Amit nagyon fontos megjegyezni, hogy ezek a varázslatok nem alkalmasak arra, hogy lehalkítsuk vagy felhangosítsuk a környezetünkben létrejövő, nem emberi hangokat. Tehát nem használhatjuk egy autó (mugli közlekedési eszköz, igen hangos) zajának lehalkítására vagy az iskolai csüngő elnémítására. 
Gyakorlati haszna ennek is számtalan akad. Ez a varázslat is egyszerű transzformáció, a varázsige is egyszerű.  

A varázslatok kidolgozója Hemph, francia varázslómester, aki 1745-1801-ig élt és alkotott.
Ő is igen sokat tett hozzá a mai átváltoztatástannak nevezett tudományhoz, de ez a két varázslat a legjelentősebb alkotása. 
Hemph mesterről pár szót még azért szeretnék ejteni. Párizsban született, egy arisztokrata család egyetlen sarjaként; ilyen körülmények között élt és nevelkedett. Már az iskolában megmutatkozott a rendkívüli érdeklődése az átváltoztatások iránt, így később -mivel anyagi helyzete lehetővé tette- ezek kutatásának szentelte életét. 1801. januárjában hunyt el, számtalan jegyzetet és kéziratot hátrahagyva. 
 
Köszöntem a figyelmet.
 

4. óra - Alaptörvények

Író: Antonie Holden
Dátum: 2011.10.27. 17:23
Tantárgy: Átváltoztatástan

Sziasztok!
 
A mai órán a tantárgyunk alaptörvényeiről lesz szó. Ezek olyan törvények, amik általános igazságokat mondanak ki és az idők során be is bizonyosult az igazuk. 
Ez száraz elmélet, de nagyon fontos tudni, az ötödikben esedékes RBF vizsgán ezeket már kisujjból kirázva kell tudni.
 
Kezdjünk is neki az első alaptörvénnyel. 
 
Minden evilági  létező dolog átváltoztatható, bizonyos mértékig, részben, vagy teljesen. 
(1456-Ismeretlen) 
 
Ez a törvény magért beszél. Tehát minden, az ismert világban létező dolog transzformálható vagy ha jobban tetszik átváltoztatható valamilyen mértékben. Erre a legjobb példa az, hogy mindent át tudunk színezni. Mivel ugye a kiindulási tárgy alapszínétől eltértünk, így a tárgy átváltozott. A törvény kidolgozója, kimondója ismeretlen. Ne ijedjenek meg, ha a vizsgákon ilyet látnak majd, hogy ki a szerzője. A válasz rá: szerzője, kimondója ismeretlen.  
 
Folytassuk!  A második alaptörvény kicsit bonyolultabb és kiegészítései is vannak jószerével.
Az alaptétel ez volt:
 
Ember nem változtatható át állattá, vagy egyéb más tárggyá.
 
(1501-Korrigan)
 
Ez tudjuk, hogy nem igaz, hiszen gondoljunk például az animágusokra. Illetve azok a hiedelmek sem véletlenek, amik a középkorban voltak jellemzőek, hogy a boszorkányok békává változtatják áldozataikat.  
 
Ennek első, Janex (Lord Felcebar Janex)-féle kiegészítése: 
 
Ember nem változtatható át állattá, vagy egyéb más tárggyá, saját akarata ellenében.
 
Tudjuk, hogy ez sem teljesen igaz, hiszen számtalan olyan, támadásra alkalmas varázslat létezik, aminek ez a célja. 
 
Ennek is volt egy kiegészítése bizony, mégpedig: 
 
Ember nem változtatható át állattá, vagy egyéb más tárggyá, saját akarata ellenében, pálcamágiával.
(1849-Ferrerio André) 
 
És itt bizony ezen van a hangsúly! A pálcamágián. Mert ugye bájitallal ez lehetséges, jól tudjuk, gondoljunk csak a Százfűlé-főzetre. Nos, talán André járt legközelebb az igazsághoz, de még így sem igaz ez az állítás. 
A tudományunk mai állása szerint, ez az "alaptörvény" hamis, hiszen többen is megcáfolták. Mégis (hagyományból) megtartotta az alaptörvény titulust és minden RBF vizsgán szerepel, mint alaptörvény...
A másik oka, hogy ez benne van a tananyagban, mivel ezen a törvényen keresztül remekül látszik, hogy egy-egy állítás mennyit és hogyan változik meg az idők folyamán.  
 
A szerzőkről pár szót. Korrigan jelentéktelen, az ő nevéről csak annyit kell tudnotok, hogy tőle indult ki a dolog. Janexről is csak annyi kell, hogy ő volt az egyik, aki kiegészítést fűzött hozzá, míg André a másik. A kiegészítések évszámait viszont nem árt tudni.
 

5. óra - Halmazállapot változások I.

Író: Antonie Holden
Dátum: 2011.11.23. 18:09
Tantárgy: Átváltoztatástan

Sziasztok!
 
Hogy az életünk ne legyen olyan egyszerű, vegyünk még pár érdekességet. Név szerint a halmazállapot változásokat. Ez egy nagyon fontos tudnivaló és alapvarázslatnak mondható, a későbbiekben már rutinszinten kell tudni alkalmazni ezeket a varázslatokat. Viszont a többi halmazállapot-változást csak ötödik évfolyamban fogjuk tanulni. 
 
A halmazállapot-változást előidézhetjük mágikus úton is, nem csak természetes módon vagy mugli módszerekkel. 
Itt jegyezném meg, hogy a muglik számtalan eszközt hoztak létre, ami segíti a halmazállapotok megváltoztatását. Ilyenek például a mikrohullámú sütő, a fagyasztószekrény vagy a hűtőszekrény. 
 
Milyen halmazállapot változásokat ismerünk? Szilárdulás, párolgás, olvadás, szublimáció.
A szilárdulás egyik fajtája pedig nem más, mint a fagyás.  
 
Ezeknek már van képlete is, méghozzá mindegyiknek külön.
 
Az egységes, alapképlet: const1 (A) => const2 (A) (Az első (A) elhagyható.)
 
1. A fagyás, ahol a gáznemű anyagból és/vagy a folyékony anyagból szilárd anyag lesz, ami 0 Celsius-fok alatti hőmérsékleten található . 
 
Itt már összetett a képletünk.  Az alapképletet mindenhova felírjuk és ez alá szoktuk írni a másik, az adott halmazállapot-változásra vonatkozó képletet. 
 
I. const1 (A) => const2 (A)
II.  l1 => s1 (Folyadék esetében.)  
liquidos (lat) = folyékony; solidis (lat.) = szilárd
II/b. g1 => s1 (gázok esetén) 
 
A fagyasztás varázsigéje igen egyszerű, így hangzik: Galacius!
 
A varázsige egyszerű, tehát nem összetett, és összetett maga a transzformáció. Van alakbeli és méretbeli változás is. 
Viszont nincs anyagi azaz materiális változás!
Hiszen a vízből, fagyott víz, azaz jég lesz. Az anyag ugyanaz. 
A pálcamozdulat egyszerű, húzzuk végig a változtatni kívánt anyag egésze fölött a pálcát. 
 
Itt jegyezzünk csak meg egy nevet, Joq (J. L. Joq) nevét, és egy évszámot, amikor a varázslatát benyújtotta hitelesíteni: 1855.
 
Jegyezzünk meg egy fontos fogalmat, amiről már szó volt az órán, ez pedig az összetett vagy más néven lépcsőzetes képlet
 
Definíció: olyan képlet, amelynek több, mint egy része van, az első része az állandó, úgynevezett alapképlet és a többi része az adott transzformációtípusnak megfelelően változik.
 
Gyakorlati hasznot nem mondok, mivel számtalan módon tudjuk hasznosítani. 
 
2. Az olvasztás, melynek során szilárdból folyékony lesz. Itt jelenleg csak a folyékony halmazállapot példáját nézzük meg. 
 
A képletet tudjuk: 
 
I. const1 (A) => const2 (A)
II.  s1 => l1 
 
Joq neve ide is használható, bár igazából ez egy H. Kaltar nevű (lengyel) mágus fejlesztette, inkább tökéletesítette. 
Ezalatt azt értem, hogy Joq ugyanarra a megállapításra jutott, mint Kaltar, de Kaltar 5 nappal előbb publikálta a varázslatot. Egyikük sem olyan jelentős, hogy életrajzi adatokat kelljen róluk tudni, így ezzel nem is untatlak benneteket. 
 
És itt bizony majd bejönnek az életünkbe az alaptörvények, és a többi, általános törvény és tétel. 
 
Ilyen az V. (tudom, a III. és IV. kimaradt, ezek majd másodikban) alaptétel.
 
V. alaptétel: Minden tárgy halmazállapota megváltoztatható mágia segítségével, de csak természetes körülmények között.    
 
A tétel első része teljesen igaz, ez rendben is van. A második részével már vannak problémák, ugyanis nem tudjuk, hogy Joq mit értett "természetes körülmények" alatt. Most fogadjuk el és ne mélyedjünk bele, tehát ez az V. alaptörvény.  
 
Kimondója a már említett Joq, aki tette ezt 1857-ben.
 

6. óra - Formakör

Író: Antonie Holden
Dátum: 2013.06.29. 16:24
Tantárgy: Átváltoztatástan

Sziasztok! 
 
A mai óra talán az év egyik legfontosabb órája, mivel az egyik legfontosabb varázslatot tanuljuk az idei tananyagból, amit ezentúl  majd készségszinten kell tudnunk. Ez egy olyan varázslat, ami a halmazállapot transzformációkon kívül az elsős anyagból is szerepelhet, -sőt, valószínűleg szerepelni is fog- az RBF vizsgán.
 
A mai órán az alak teljes megváltoztatásával fogunk foglalkozni. Megismerkedünk az úgynevezett Formakörrel. Ritkábban találkozhattok az Alakkör elnevezéssel is. Ennek az a lényege, hogy egy kiindulási formából egy bizonyos szisztéma szerint más formákat hozunk létre.
 
Van maguk előtt egy papírlap, ami kör alakú ez lesz a kiindulási alap. Tehát négyzetből szeretnénk először ovális formát. Ha ezt szeretnénk, használjuk az Ovalis! varázsigét. Ez az ovális(forma), az Alakkör első állomása. Fontos tudni, hogy a kör latin neve, csakúgy, mint a varázsige ovali vagy ovalis.  A második állomás az oválisból a téglalap alakú forma létrehozása. A téglalap latin neve rectangulum, így nem meglepő, hogy a varázsige Rectangulus! A harmadik állomás a téglalapból a négyzetforma elérése. Ezt a Quadaraus! varázsigével érhetjük el. A négyzet latin neve: quadratum. A negyedik és egyben legnehezebb állomás a négyzetből az alapállapotba, a körformába való visszatérés. Mivel itt a formák teljesen különböznek, nem úgy mint a kör és az ovális, vagy a négyzet és a téglalap esetében. Rotundas! a varázsige, mivel a kör latin neve rotundum vagy másik nevén circum
 
Az összes transzformáció összetett, hiszen  a lényeg maga az alakbeli változás. Viszont a varázsigék mind egyszerű varázsigék
 
Ezek a varázsigék nem csak a papíron gyakorolhatóak, -mi azért tesszük ezzel, mert ez a legegyszerűbb-, hanem minden más anyagon, tehát vason, fán és minden máson is. 
Az Alakkör megalkotásának ideje nagyon régi, még a középkorra nyúlik vissza. Az első írásos feljegyzés a Formakörről 1509-ben íródott, a lejegyzője ismeretlen, csakúgy, mint a kidolgozója / megalkotója. 
És igen, ezért használjuk a latin eredetű varázsigéket. Ugyan az idők során sokan foglalkoztak a témával, de  lényegében senki nem változtatott rajta, hiszen a varázslat így is elég kidolgozott és jól működő volt. 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 33
Heti: 45
Havi: 40
Össz.: 92 680

Látogatottság növelés
Oldal: Átváltoztatástan - 1. évfolyam
Bagolykő Mágustanodához tananyagok - © 2008 - 2025 - bktananyag.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »